Co to są posadzki żywiczne ?

posadzki żywiczneWiele z osób często spotyka się z pojęciem posadzek żywicznych. Co to są posadzki żywiczne, z czego się wykonane? W tym poście postaramy się wyjaśnić czym są, z czego są wykonane oraz gdzie znajdują najszersze zastosowanie.Posadzki żywiczne to posadzki wykonane z żywicy syntetycznej. Dzięki im można wykonać bez spoinowe systemy posadzkowe oraz żywiczne. Do ich wykonania można zastosować wiele rodzajów żywic. Najczęściej wykorzystuje się żywice epoksydowe, metakrylowe oraz poliuretanowe.
Jakie zalety posiadają posadzki żywiczne? Główną zaletą jest antypoślizgowość oraz wysoka szczelność. To materiał wysoko odporny na ścieranie, ściskanie oraz zgniecenia. Łatwy w utrzymaniu w czystości. Posadzki żywiczne to posadzki, które posiadają szerokie zastosowanie. Zarówno w obiektach przemysłowych, halach produkcyjnych jak i budynkach mieszkalnych. To świetna alternatywa dla tradycyjnych podłóg. To połączenie designu z prostotą wykonania. Podłogi żywiczne mogą być używane zarówno wewnątrz budynku jak i zewnątrz. Mogą być zastosowane na parkingach czy tez tarasach. Posadzki te stanowią element dekoracyjny naszych domów.

Wytrzymałe posadzki żywiczne na taras wykonywane są na bazie naturalnych piasków i kolorowych żywic oraz kolorowych piasków kwarcowych, które są zamykane w bezbarwnej żywicy. Czas powstawania posadzek jest bardzo różny, niektóre wykonuje się w trakcie dwóch dni, a swoją maksymalną wytrzymałość zyskują już po tygodniu. Dotyczy to posadzek epoksydowych oraz poliuretanowych. Natomiast posadzki metakrylowe można użytkować już po dwóch godzinach. Swoją maksymalną wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania utrzymują już po dwóch godzinach.