POSADZKI EPOKSYDOWE KRAPKOWICE

Wytrzymałe posadzki epoksydowe to jedna z najpopularniejszych odmian posadzek żywicznych. Dzięki bardzo wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne i środki chemiczne, porównywalnej z posadzkami poliuretanowymi, posadzki epoksydowe wykorzystuje się je dziś najczęściej w halach magazynowych i budynkach przemysłowych, jednak z równym powodzeniem radzą sobie jako posadzka na taras, do garażu czy nawet w kuchni i łazience.

Posadzki żywiczne epoksydowe Krapkowice – najważniejsze zalety i charakterystyka

posadzki artystyczne i dekoracyjnePosadzki epoksydowe cechuje przede wszystkim wysoka trwałość, twardość i wytrzymałość na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne. To cechy, które od wielu lat docenia się w różnych zastosowaniach przemysłowych i gospodarczych – wszędzie tam, gdzie konieczna jest nie tylko wytrzymałość, ale i łatwość zachowania należytej czystości. Jako materiał żywiczny, posadzki epoksydowe są odporne na środki chemiczne i ścieranie, dzięki czemu można z powodzeniem stosować je nawet tam, gdzie tego typu preparaty używane są na porządku dziennym. Jedną z ważniejszych i ciekawszych cech rozpoznawczych posadzek epoksydowych jest ich bardzo wysoka przyczepność do podłoża, dzięki czemu nie pękają podczas schnięcia i zastygania do swojej ostatecznej formy i doskonale trzymają się podłoża niezależnie od tego, czy zostały wykonane na nowej podłodze betonowej czy też w starszym i zniszczonym pomieszczeniu.

Wykonanie posadzki epoksydowej, dzięki zastosowaniu wydajnego i plastycznego materiału żywicznego nie wymaga wiele czasu. Po odpowiednim przygotowaniu podłoża (wymagającym czasu zależnie od tego czy jest to zupełnie nowa, betonowa wylewka czy zniszczona podłoga starszego budynku) możemy przejść do tworzenia kolejnych warstw posadzki epoksydowej. Samą posadzkę można wykonać tu w bardzo cienkich warstwach, a zależnie od rozmiarów pomieszczenia jej położenie może zająć około dwóch dni roboczych. Jak długo schnie posadzka epoksydowa? Kwestia ta po raz kolejny zależy od grubości warstwy i wielkości pomieszczenia. Typowo zakładamy, że posadzka epoksydowa potrzebuje tygodnia, by osiągnąć swoją maksymalną wytrzymałość.

Posadzki epoksydowe Krapkowice – zastosowanie i funkcjonalność rozwiązania

Tradycyjnie posadzki epoksydowe stanowiły domyślne rozwiązanie do budynków przemysłowych i gospodarczych. Hale magazynowe i produkcyjne, warsztaty, garaże, zakłady przemysłowe, obiekty handlowe czy nawet parkingi zewnętrzne wykorzystywały posadzkę epoksydową jako stabilne, wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości rozwiązanie. Posadzki epoksydowe z powodzeniem wykorzystuje się jako podłogi sklepów czy obiektów biurowych – ich czyszczenie nie wymaga nadmiernego wysiłku, a dzięki dużej wytrzymałości posadzka nie pokazuje zniszczeń nawet przy ścieraniu jej po kilka razy dziennie.

Dzięki swojej wysokiej odporności na uszkodzenia i łatwości utrzymania w czystości, posadzki epoksydowe stosuje się coraz częściej także w budynkach mieszkalnych. Choć do niedawno posadzka epoksydowa do mieszkania mogła wydawać się dziwnym pomysłem, dziś coraz częściej przyjmujemy tego typu zlecenia. Posadzka epoksydowa do kuchni, salonu, czy garażu to szansa na czyste i schludne pomieszczenie w stylu industrialnym – niezwykle popularnym we współczesnym wnętrzarstwie i cenionym przede wszystkim za bardzo wysoką funkcjonalność. Dzięki bardzo szerokiej gamie kolorystycznej posadzki epoksydowe mogą występować dziś w dowolnym kolorze i zostać dopasowane indywidualnie do Twoich potrzeb.

Posadzki epoksydowe w Krapkowicach – wygodne rozwiązanie dla wymagających

Decydując się na odświeżenie wnętrza swojego mieszkania i całkowite przekształcenie wyglądu i charakteru pomieszczeń warto zastanowić się nad zastosowaniem wytrzymałych i praktycznych posadzek epoksydowych. Krapkowice i okolice to obszar, w którym działamy najczęściej, oferując swoim klientom wykonanie wyjątkowych posadzek żywicznych epoksydowych dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb i wymagań. Na co dzień pracujemy zarówno w garażach, warsztatach i piwnicach, jak i salonach, kuchniach czy na tarasach domów. Posadzki epoksydowe montujemy także w wielu punktach usługowych i produkcyjnych, gwarantując wytrzymałość i funkcjonalność, na jaką zasługują.

Wiele pytań odnośnie posadzek epoksydowych dotyczy czasu wykonania tego typu projektu i jego ceny. Posadzki epoksydowe należą do jednych z najtańszych posadzek żywicznych, choć oczywiście ostateczna cena wykonania jest uzależniona od specyfiki użytych materiałów, stanu podłoża, na którym ma być wykonana, stopnia trudności wykonania, miejsca realizacji projektu czy wreszcie metrażu pomieszczenia,  w jakim ma znaleźć się nowa posadzka epoksydowa. Krapkowice i okolice – zapraszamy do kontaktu w celu indywidualnej wyceny!

Cennik wykonania posadzki:

Cena wykonania posadzki epoksydowej uzależniona jest od użytych materiałów, stanu podłoża, stopnia trudności wykonania, miejsca realizacji oraz od metrażu.