Posadzki żywiczne na taras i balkon

Posadzki żywiczne wykonywane z różnego rodzaju żywic syntetycznych to jedne z bardziej wytrzymałych i odpornych na różnego rodzaju uszkodzenia i intensywną eksploatację rozwiązań. Stosowane głównie w warunkach przemysłowych, jako posadzki do hal produkcyjnych i magazynowych, parkingów czy obiektów użytkowych, posadzki żywiczne znajdują dziś zastosowanie także w prywatnych domach jako posadzka do garażu, salonu, na schody czy na taras.

Posadzka żywiczna na balkon – Wrocław, Opole, Krapkowice

Posadzka żywiczna na taras – dlaczego warto?

Jednym z głównych powodów, dla których posadzki żywiczne tak dobrze sprawdzają się na tarasach, schodach zewnętrznych czy parkingach jest ich niezwykła wytrzymałość na zmienne warunki atmosferyczne i intensywne użytkowanie. Dzięki zastosowaniu żywicy syntetycznej posadzki te nie tworzą szczelin, które mogłyby powodować pęknięcia czy zwiększać ryzyko uszkodzeń. Dodatkowo posadzki te są stosunkowo elastyczne, odporne na ścieranie i antypoślizgowe, co w przypadku tarasów ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców. Posadzki żywiczne na taras to doskonała alternatywa dla płytek czy drewna, gwarantująca nie tylko wieloletnią żywotność, ale też wysoką estetykę wykończenia.

Jak wykonać posadzkę żywiczną na tarasie i balkonie?

Wykonanie posadzki żywicznej na tarasie lub balkonie wymaga przede wszystkim odpowiedniego przygotowania podłoża – najbardziej preferowanym jest tu dobrze wyrównany i wypoziomowany beton, na którym posadzki żywiczne zachowują swoje najwyższe właściwości. Ze względu na wymagania odnośnie wytrzymałości posadzkę żywiczną na balkonie i tarasie warto wykonać z żywicy epoksydowej bądź poliuretanowej, która dzięki wodoszczelności zagwarantuje też brak przecieków wody do wnętrza w przypadku intensywnych opadów deszczu czy śniegu. Posadzki te wymagają co prawda dłuższego czasu schnięcia – każda warstwa około doby, jednak efekt końcowy jest tu zdecydowanie wart poświęconego czasu.

 

Posadzki epoksydowe na taras, a płytki podłogowe

Posadzki epoksydowe na taras są w porównaniu z tradycyjnymi płytkami czy drewnianymi panelami znacznie odporniejsze na warunki pogodowe. W polskich warunkach klimatycznych należy nieustannie liczyć się z możliwością opadów i przymrozków, przez które niejednokrotnie pękają nawet najlepszej jakości płytki. Ich wymiana jest nie tylko kosztowa, ale i niezwykle trudna, podczas gdy posadzka epoksydowa nie tylko wytrzyma w zadanych warunkach znacznie dłużej, ale też jej regeneracja będzie znacznie łatwiejsza.

Posadzka żywiczna na taras – Wrocław, Opole, Krapkowice

Nasza firma zajmuje się wykonywaniem różnego rodzaju posadzek żywicznych na tarasach, balkonach, schodach zewnętrznych i wewnętrznych a także w pomieszczeniach i obiektach użytkowych. Działamy na terenie Wrocławia, Opola, Krapkowic i okolic, gwarantując wysoką jakość wykonania i możliwość wyboru spośród wielu różnych wariantów kolorystycznych posadzek żywicznych. Wiemy, że estetyka tarasu jest równie ważna, co jego trwałość, dlatego też zawsze staramy się doradzić jak najlepiej łącząc obydwie kwestie. Cena wykonania posadzki jest uzależniona od rozmiarów tarasu i rodzaju wybranego materiału.